İletişim


Stor Perde

Kumaşın alüminyum yuvarlak kavisli boru üzerine zincirli veya yaylı bir mekanızma ile rulo olarak sarılması ile çalışan perde sistemlerine stor perde adı verilmektedir. Stor perdenin düz ve gergin durabilmesi için perde kumaşının etek kısmında alüminyum lama profili bulunur.

Kumaş çeşitlerine göre kumaş eni 200 cm,240 cm yada 300 cm olabilmekte. Stor perdeler çok aşırı sayıda doku, desen ve renk seçeneğine sahiptir. Bu kumaşların eteklerine ayrıcalıklı kesimler uygulanabilir. ısteğe göre sutaşı ve işlemeli etek modelleri de dikilebilir.

Coton ve polyester kumaşlar her alanda kullanılırken black-out kumaşlar genel olarak işyerlerinin toplantı salonları ve evlerin yatak odalarında tercih edilen kumaşlardır.

Stor perde kumaş modellerinin arkası PVC nitelikli malzeme ile kaplıdır. Karartma stor perde türkeri şık geçirmez özelliğe sahiptir. Güneşten etkilenmezler. Stor perdeler çeşitli marka ve kalitelerine göre kendi içlerinde ayrılırlar, stor perde kumaş türünüzü seçerken bu özellikleri göz önünde tutmak gerekir.