Metal Jaluzi

İletişim
silüet perde modelleri


Metal Jaluzi

Ev ve bürolar için çok tercih edilen bir güneşlik seçimi olan Jaluzi, ışık miktarı ve mahremiyet konularında büyük oranda kontrol edebilmeyi sağlamaktadır. Çok yönlü, ucuz ve kullanım kolaylığı sebebiyle Jaluziler pazarda bir numaralı kalıcı olarak bulunmaktadırlar

Jaluzi perde çevremizde hemen hemen her yerde görmeye alıştığımız perde uygulamalarıdır. Birçok yerde görmemizin nedeni ışık kontrolü ve örtülücülüğü bir arada kolaylıkla gerçekleştirebilmeleridir. Örnek olarak bir mekanı örtmek istediğimizde, tül ve kumaş perde kullanırız. Ancak jaluzi perde bu iki özelliği bir arada yerine getirebilirler.

Pratik olmakla birlikte aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür. Motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir.16-25-50 mm genişliğinde bant seçenekleri bulunur. 16 mm bant genişliği özellikle kasa içi dediğimiz pencere doğraması üzerinde yada içinde kullanılmalıdır. 16 mm jaluzi perdeler çok geniş cephelerde tercih edilmemelidir. Tavan ve duvar uygulamaları için dirençleri zayıftır ve kısa sürede deforme olurlar. 25 mm bant genişliğinde olanlar rahatlıkla tavan, duvar kasa içi ve kasa üzeri uygulamalarda tercih edilebilir. 16 mm genişliğindeki jaluzi perdeler 25 mm jaluzi perdelere göre oldukça estetik ve zariftir ancak mukavemeti de doğru orantılı daha zayıftır. 25 mm jaluzi perdeler, büyük cephelerde üretim ölçü standartları doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir. 50 mm jaluzi perdeler daha çok geniş cephe ve pencerelerde tercih edilmelidir.